2020 – 2021 mokslo metai
OPKUS – tai Olweus programos kokybės užtikrinimo sistema.
PROGIMNAZIJA – SERTIFIKUOTA OLWEUS MOKYKLA NUO 2013 METŲ.
PATYČIŲ APIBRĖŽIMAS
- Agresijos elementas - ketinimas įskaudinti tyčia, su tikslu.
- Pasikartojantis reiškinys - dukart per mėnesį ar dažniau.
- Jėgų disbalansas – stipresnioji ir silpnesnioji pusės.
PRIEŠ PATYČIAS NUKREIPTOS TAISYKLĖS
- Mes nesityčiosime iš kitų.
- Mes stengsimės padėti tiems, iš kurių tyčiojasi.
- Mes stengsimės bendrauti su tais, kurie yra atstumti.
- Jei sužinosime, kad iš kažko tyčiojamasi, – pasakysime suaugusiems ir mokykloje, ir namuose.
PROGIMNAZIJOS NUOBAUDŲ KOPĖTĖLĖS
- Netinkamo elgesio stabdymas, žodinis įspėjimas. Pradinių klasių mokiniams gali būti skiriamas buvimas šalia suaugusiojo. Fiksavimas patyčių atvejų registracijos žurnalo kortelėje mokytojų kambaryje (kortelę užpildo sudrausminęs asmuo).
Klasės vadovas, radęs pirmą kortelę, pasikalba su auklėtiniu ir apie situaciją, praneša abiejų mokinių (tėvams/globėjams telefonu, el. laišku ar kitaip.).
Mokinys skriaudėjas rašo paaiškinimą pagal sukurtą formą, kurioje yra klausimai, įpareigojantys mokinį labai apgalvotai atsakyti, kodėl jo elgesys yra patyčios. - Korekcinis pokalbis, kuriame dalyvauja mokinys skriaudėjas, klasės vadovas, psichologas arba socialinis darbuotojas, arba progimnazijos administracijos atstovas.
Klasės vadovas, radęs antrą kortelę, kreipiasi į mokinio netinkamą elgesį užfiksavusį asmenį prašydamas užpildyti patyčių atvejų registracijos žurnalo protokolą ir inicijuoja korekcinį pokalbį.
Mokinio skambutis tėvams/globėjams (pats informuoja tėvus/globėjus), pokalbį baigia mokyklos darbuotojas. - Susitikimas su mokinio skriaudėjo tėvais/globėjais.
Dalyvauja mokinys, klasės vadovas, socialinis pedagogas (esant galimybėms ir administracijos atstovas). Socialinis pedagogas apie pokalbį raštu informuoja progimnazijos direktorių.
Klasės vadovas, radęs trečią kortelę, pildo patyčių atvejų registracijos žurnalo protokolą ir inicijuoja susitikimą su mokinio tėvais/globėjais.
Mokiniui primenama tolesnė nuobaudų kopėtėlių pakopa. - Mokinys skriaudėjas su tėvais/globėjais kviečiamas į Vaiko gerovės komisijos posėdį (kviečia socialinis pedagogas).
Klasės vadovas, radęs ketvirtą kortelę, kreipiasi į socialinį pedagogą.
VGK posėdžio protokole fiksuojamas svarstomas atvejis ir priimti sprendimai dėl mokinio elgesio korekcijos.
OPKUS_planas 2020-2021m. m.
Priežiūros grafikas nuo-2020-09-11
OLWEUS PROGRAMOS KOKYBĖS UŽTIKRINIMO SISTEMOS (OPKUS) PATYČIŲ PREVENCIJOS KOORDINACINIS KOMITETAS:
Virginijus Jokšas – progimnazijos direktorius,
Laimutė Kriginienė – OPKUS koordinatorė,
Vida Stončaitienė – direktoriaus pavaduotoja ugdymui, Vaiko gerovės komisijos pirmininkė-komiteto narė
Lineta Šlepavičienė – direktoriaus pavaduotoja ugdymui-komiteto narė,
Regina Jonaitienė – socialinė pedagogė-komiteto narė,
Eugenijus Galdikas – tėvų atstovas-Skuodo rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausias tyrėjas,
MSG vadovės – komiteto narės.
MSG VADOVĖS:
Stanislava Odinienė – anglų kalbos mokytoja metodininkė, 6a klasės vadovė,
Margarita Sruogytė – vokiečių kalbos mokytoja metodininkė, 6b klasės vadovė,
Albina Rumbutienė – rusų kalbos vyr. mokytoja,
Elena Vaškienė – lietuvių kalbos mokytoja metodininkė,
Jūratė Ridikienė – lietuvių kalbos mokytoja metodininkė, 7b klasės vadovė,
Laimutė Kriginienė – technologijų mokytoja metodininkė,8b klasės vadovė
Loreta Šakalienė – psichologė,
Gitana Andriekienė – socialinė pedagogė,
Vaida Ruškienė – pradinių klasių mokytoja metodininkė, 2a klasės vadovė
Zina Razmuvienė – informacinių technologijų mokytoja metodininkė, 7c klasės vadovė.
2019 – 2020 mokslo metai
Skuodo Bartuvos progimnazijos nuobaudų kopėtėlės (nuotolinio mokymo(si) laikotarpiu)
1. Laikytis patvirtintų „Mokinio elgesio taisyklių virtualios tiesioginės transliacijos pamokų metu“. (Priedas 1).
2. Netinkamo elgesio, patyčių stabdymas, fiksavimas, žodinis įspėjimas (stabdo mokytojas vaizdo pamokos metu arba informaciją apie patyčias gavęs bet kuris progimnazijos darbuotojas). Patyčias pastebėjus mokytojui ar kitam progimnazijos darbuotojui, informacija siunčiama klasės vadovui ir į progimnazijos patyčių dėžutę. Klasės vadovas pasikalba su auklėtiniu ir apie situaciją praneša abiejų mokinių tėvams (globėjams, rūpintojams) telefonu.
3. Patyčias užfiksavus antrą kartą, klasės vadovas išsiaiškina situaciją ir praneša pagalbos mokiniui specialistams. Korekcinis pokalbis vyksta telefonu. Jame dalyvauja mokinys skriaudėjas, psichologas arba socialinis pedagogas, administracijos atstovas. Esant būtinybei ar neaiškiai situacijai, telefoninis pokalbis vyksta ir su nukentėjusiu mokiniu. Apie pokalbį su mokiniu (tiek su nuskriaustuoju, tiek su skriaudėju) informuojami mokinių tėvai (globėjai, rūpintojai).
4.Trečią kartą pasikartojus patyčioms, klasės vadovas išsiaiškina situaciją ir informuoja socialinį pedagogą, kuris įvertinęs situaciją, inicijuoja VGK posėdį arba kreipiasi į Skuodo PK.
5. Visi patyčių atvejai fiksuojami perduodant informaciją į Skuodo Bartuvos progimnazijos „Patyčių dėžutę“.
Pasiūlymai dėl OPKUS veiklos efektyvinimo progimnazijoje
1.Sukurti mokinių prevencinę grupę, kuri padėtų vykdyti OPKUS programos prevencines veiklas.
Atsakinga direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lineta Šlepavičienė.
2.Aktyvinti tėvų veiklą, organizuojant OPKUS programos priemones bei vykdymą (budėjimas, klasės valandėlės, kitos veiklos).
Atsakingi: klasės vadovai, progimnazijos administracija, programos koordinatorė Laimutė Kriginienė.
3.Patyčių registracijos žurnale fiksuoti netinkamą mokinių elgesį ne tik per pertraukas, bet ir pamokų bei kitų renginių metu.
Atsakingi: visi bendruomenės nariai.
4.Mokytojas ar kitas bendruomenės narys, pildęs patyčių atvejų registracijos žurnalo kortelę, esančią mokytojų kambaryje, skubiai ( telefonu, el. laišku ar kitaip) informuoja klasės vadovą, soc. pedagogą, psichologą.
Atsakingi: visi bendruomenės nariai.
5.Klasės vadovas, soc. pedagogas, psichologas arba progimnazijos administracijos atstovas, gavęs informaciją apie patyčias arba netinkamą mokinio elgesį progimnazijoje, inicijuoja vaiko tėvo/globėjo pokalbį telefonu (vaikas pats informuoja tėvus/globėjus apie savo netinkamą elgesį, patyčias).Pokalbiui neįvykus, apie nusižengimą tėvus/globėjus informuoja klasės vadovas arba soc. pedagogas.
Atsakingi: klasės vadovai, soc. pedagogas, psichologas, progimnazijos administracija.
6.Daugiau dėmesio skirti internetinės apklausos organizavimui ir vykdymui.
Atsakingi: progimnazijos administracija, programos koordinatorė Laimutė Kriginienė.
7.Pakeisti NUOBAUDŲ KOPĖTĖLIŲ 1 punktą ir jį išdėstyti taip:
Netinkamo elgesio stabdymas, žodinis įspėjimas. Pradinių klasių mokiniams gali būti skiriamas buvimas šalia suaugusiojo. Fiksavimas patyčių atvejų registracijos žurnalo kortelėje mokytojų kambaryje (kortelę užpildo sudrausminęs asmuo).
Klasės vadovas, radęs pirmą kortelę, pasikalba su auklėtiniu ir apie situaciją, praneša abiejų mokinių (tėvams/globėjams telefonu, el. laišku ar kitaip.).
Mokinys skriaudėjas rašo paaiškinimą pagal sukurtą formą, kurioje yra klausimai, įpareigojantys mokinį labai apgalvotai atsakyti, kodėl jo elgesys yra patyčios.
Atsakingi: progimnazijos administracija, programos koordinatorė Laimutė Kriginienė.
8. Atnaujinti MOKYTOJO BUDĖTOJO ženkliukus.
Atsakingi: progimnazijos administracija, programos koordinatorė Laimutė Kriginienė.
9. Įrengti tris kameras ilgųjų koridorių ir stadiono stebėjimui.
Atsakingi: progimnazijos administracija.
10.Motyvuoti ir skatinti mokytojus ir kitus bendruomenės narius už patyčių prevencinės programos organizavimą ir vykdymą.
Atsakingi: progimnazijos administracija.
TARPTAUTINĖJE KONFERENCIJOJE APIE SMURTO IR PATYČIŲ PREVENCIJĄ
Lapkričio 19 dieną Vilniuje vykusioje tarptautinėje konferencijoje „Smurto ir patyčių prevencija: daugiau nei dešimtmetis“ dalyvavo progimnazijos OWEUS programos koordinatorė Laimutė Kriginienė.
Po sveikinimo žodžio, kurį tarė Gražina Šeibokienė, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Bendrojo ugdymo departamento Švietimo pagalbos skyriaus vedėja, konferencijos dalyviai išklausė net 13 pranešimų. Juos skaitė su patyčių ir smurto prevencija susiję Norvegijos, Lietuvos, Švedijos, JAV, Vokietijos atstovai, tarp jų – psichologai, medikai, žurnalistai, pedagogai.
Pagrindinės mintys
Didžiausias dėmesys skirtas Olweus patyčių prevencijos programai (OPPP), kuri Lietuvoje pradėta vykdyti 2008 metais ir pelnė pripažinimą. Pagrindinė Olweus programos idėja – patyčios nėra ir niekada nebus toleruojamos. Programos siekiamybė – kurti saugią aplinką mokykloje, kurioje suaugusieji imtųsi atsakomybės už tai, kad vaikai nebūtų skriaudžiami ir jaustųsi saugūs.
KUO SVARBUS OLWEUS PREVENCIJOS PROGRAMOS ĮGYVENDINIMAS?
Programa pagrįsta tyrimais, žiniomis – galimybė žinoti patyčių lygį, sekti jo dinamiką bei nustatyti veiklos strategiją.Sistemą turi išmanyti visas kolektyvas – problemų indentifikavimas (patyčių rūšys ir formos; jautrios vietos ir mokinių grupės bei kt.); supratimas to, kas vyksta, ką reikia taisyti… tikslingas pagalbos teikimas konkretiems mokiniams ir kitiems bendruomenės nariams. Olweus programos standartas apima dvylika priemonių, kurias turi įgyvendinti sertifikavimo siekianti mokykla. Dvylika priemonių sudaro Olweus programos esmę ir vadovavimasis jomis užtikrina sėkmingą Olweus programos veikimą.
Didesnis mokinių saugumas, geresnė savijauta mokykloje –bendras mokyklos kultūros augimas; gerėjanti mokyklos reputacija. MSG – arena mokymuisi. Pagrindas – DISKUSIJOS!
Įdomūs ir naudingi buvo visi pranešimai, tačiau labiausiai klausytojų dėmesį pritraukė Žurnalistų sąjungos pirmininko Dainiaus Radzevičiaus pranešimas ,,Vieša informacija ir patyčios- viskas tik prasideda“. Tai leido dar kartą įsitikinti, kad viešos patyčios nuolat sklando internetinėje erdvėje, žiniasklaidoje, aukščiausios valdžios kuluaruose, šeimoje ir bendruomenėje. Norime ar nenorime, bet tenka pripažinti, kad moksleivių patyčios Lietuvos mokyklose taip pat yra opi problema. Tad pradėkime nuo savęs: drąsiai ir garsiai ištarkime ,,Aš nesityčioju. Nesityčiok ir tu“.
Mokytoja Laimutė Kriginienė
Skuodo Bartuvos progimnazijos
OLWEUS PROGRAMOS KOKYBĖS UŽTIKRINIMO SISTEMOS (OPKUS) PATYČIŲ PREVENCIJOS KOORDINACINIS KOMITETAS:
Virginijus Jokšas – progimnazijos direktorius,
Laimutė Kriginienė – OPKUS koordinatorė,
Vida Stončaitienė – direktoriaus pavaduotoja ugdymui, Vaiko gerovės komisijos pirmininkė-komiteto narė,
Lineta Šlepavičienė – direktoriaus pavaduotoja ugdymui-komiteto narė,
Regina Jonaitienė – socialinė pedagogė-komiteto narė,
Eugenijus Galdikas – tėvų atstovas-Skuodo rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausias tyrėjas,
Živilė Bružaitė – Skuodo Bartuvos progimnazijos prezidentė,
MSG vadovės – komiteto narės.
MSG VADOVĖS:
Stanislava Odinienė – anglų kalbos mokytoja metodininkė, 5a klasės vadovė,
Daiva Mažrimienė – technologijų mokytoja metodininkė, 7a klasės vadovė,
Margarita Sruogytė – vokiečių kalbos mokytoja metodininkė, 5b klasės vadovė,
Rita Lukošienė – istorijos mokytoja metodininkė, 5c klasės vadovė,
Albina Rumbutienė – rusų kalbos vyr. mokytoja,
Elena Vaškienė – lietuvių kalbos mokytoja metodininkė,
Jūratė Ridikienė – lietuvių kalbos mokytoja metodininkė, 6b klasės vadovė,
Laimutė Kriginienė – technologijų mokytoja metodininkė,7b klasės vadovė
Loreta Šakalienė – psichologė,
Gitana Andriekienė – socialinė pedagogė,
Vaida Ruškienė – pradinių klasių mokytoja metodininkė, 1a klasės vadovė
Zina Razmuvienė – informacinių technologijų mokytoja metodininkė, 6c klasės vadovė.
2018 – 2019 mokslo metai
2018 metų gegužės mėnesį buvo vykdomas programos auditas.
2018 m. sausio mėnesį gauti mokinių kasmetinės apklausos internetu apie patyčias progimnazijoje rezultatai. Norime informuoti ir pasidžiaugti, kad, tyrimo duomenimis, tik 14,8 proc. 3-8 klasių mūsų progimnazijos mokinių patiria patyčias. Šis skaičius sumažėjo 32 proc. 2010 m. apklausoje nustatyto patyčias patiriančių mokinių skaičiaus procentais.
Lapkričio mėnesį bus vykdoma internetinė anoniminė mokinių apklausa apie patyčias progimnazijoje.
Jau dešimtus metus progimnazijoje įgyvendinama Olweus patyčių prevencinė programa (OPPP).
OPKUS – tai Olweus programos kokybės užtikrinimo sistema.
Mokykla pradėjo diegti OPPP 2009 metais.
OPKUS įgyvendinama nuo 2011 metų rugsėjo 1 dienos.
Progimnazija – sertifikuota Olweus mokykla nuo 2013 metų.
PATYČIŲ APIBRĖŽIMAS
-
Agresijos elementas - ketinimas įskaudinti tyčia, su tikslu.
-
Pasikartojantis reiškinys - dukart per mėnesį ar dažniau.
-
Jėgų disbalansas – stipresnioji ir silpnesnioji pusės.
PRIEŠ PATYČIAS NUKREIPTOS TAISYKLĖS
-
Mes nesityčiosime iš kitų.
-
Mes stengsimės padėti tiems, iš kurių tyčiojasi.
-
Mes stengsimės bendrauti su tais, kurie yra atstumti.
- Jei sužinosime, kad iš kažko tyčiojamasi, – pasakysime suaugusiems ir mokykloje, ir namuose.
PROGIMNAZIJOS NUOBAUDŲ KOPĖTĖLĖS
- Netinkamo elgesio stabdymas, žodinis įspėjimas. Pradinių klasių mokiniams gali būti skiriamas buvimas šalia suaugusiojo. Fiksavimas patyčių atvejų registracijos žurnalo kortelėje mokytojų kambaryje (kortelę užpildo sudrausminęs asmuo).
Klasės vadovas, radęs pirmą kortelę, pasikalba su auklėtiniu. (Pagal situaciją klasės vadovas nusprendžia, ar reikia pranešti tėvams/globėjams telefonu, el. laišku ar kitaip.)
Mokinys skriaudėjas rašo paaiškinimą pagal sukurtą formą, kurioje yra klausimai, įpareigojantys mokinį labai apgalvotai atsakyti, kodėl jo elgesys yra patyčios. - Korekcinis pokalbis, kuriame dalyvauja mokinys skriaudėjas, klasės vadovas, psichologas arba socialinis darbuotojas, arba progimnazijos administracijos atstovas.
Klasės vadovas, radęs antrą kortelę, kreipiasi į mokinio netinkamą elgesį užfiksavusį asmenį prašydamas užpildyti patyčių atvejų registracijos žurnalo protokolą ir inicijuoja korekcinį pokalbį.
Mokinio skambutis tėvams/globėjams (pats informuoja tėvus/globėjus), pokalbį baigia mokyklos darbuotojas. - Susitikimas su mokinio skriaudėjo tėvais/globėjais.
Dalyvauja mokinys, klasės vadovas, socialinis pedagogas (esant galimybėms ir administracijos atstovas). Socialinis pedagogas apie pokalbį raštu informuoja progimnazijos direktorių.
Klasės vadovas, radęs trečią kortelę, pildo patyčių atvejų registracijos žurnalo protokolą ir inicijuoja susitikimą su mokinio tėvais/globėjais.
Mokiniui primenama tolesnė nuobaudų kopėtėlių pakopa. - Mokinys skriaudėjas su tėvais/globėjais kviečiamas į Vaiko gerovės komisijos posėdį (kviečia socialinis pedagogas).
Klasės vadovas, radęs ketvirtą kortelę, kreipiasi į socialinį pedagogą.
VGK posėdžio protokole fiksuojamas svarstomas atvejis ir priimti sprendimai dėl mokinio elgesio korekcijos.
Priežiūros grafikas nuo-2018-09-04
OPKUS_planas 2018-2019 m.m.
KOORDINACINIS KOMITETAS:
Virginijus Jokšas – progimnazijos direktorius,
Laimutė Kriginienė – OPKUS koordinatorė,
Dzintra Atminienė – direktoriaus pavaduotoja ugdymui, Vaiko gerovės komisijos pirmininkė-komiteto narė,
Lineta Šlepavičienė – direktoriaus pavaduotoja ugdymui-komiteto narė,
Regina Jonaitienė – socialinė pedagogė-komiteto narė,
MSG vadovės – komiteto narės.
MSG VADOVĖS:
Stanislava Odinienė – anglų kalbos mokytoja metodininkė, 8a klasės vadovė,
Daiva Mažrimienė – technologijų mokytoja metodininkė, 6a klasės vadovė,
Margarita Sruogytė – vokiečių kalbos mokytoja metodininkė, 8c klasės vadovė,
Rita Lukošienė – istorijos mokytoja metodininkė, 8b klasės vadovė,
Danutė Vitkuvienė – lietuvių kalbos mokytoja metodininkė,
Elena Vaškienė – lietuvių kalbos mokytoja metodininkė,
Jūratė Ridikienė – lietuvių kalbos mokytoja metodininkė, 5b klasės vadovė,
Laimutė Kriginienė – technologijų mokytoja metodininkė,
Loreta Šakalienė – psichologė,
Gitana Andriekienė – socialinė pedagogė,
Vaida Ruškienė – pradinių klasių mokytoja metodininkė, 4a klasės vadovė
Zina Razmuvienė – informacinių technologijų mokytoja metodininkė, 5c klasės vadovė.
2017 – 2018 mokslo metai
SVARBI INFORMACIJA:
Gegužės 9 dieną buvo vykdomas programos auditas.
2018 m. sausio mėnesį gauti mokinių kasmetinės apklausos internetu apie patyčias progimnazijoje rezultatai. Norime informuoti ir pasidžiaugti, kad, tyrimo duomenimis, 14,8 proc. 3-8 klasių mūsų progimnazijos mokinių patiria patyčias. Šis skaičius sumažėjo 32 proc. nuo 2016 m. apklausoje nustatyto patyčias patiriančių mokinių skaičiaus procentais.
Lapkričio 20-24 dienomis
buvo vykdoma internetinė anoniminė mokinių apklausa apie patyčias progimnazijoje.
Apklausos grafiką galite rasti čia: OLWEUS-APKLAUSOS-GRAFIKAS-2017
SPALIO 3 d. Koordinacinio komiteto susirinkime patvirtintos Progimnazijos Nuobaudų kopėtėlės (žr. žemiau), kurių projektus pateikė visos Mokymosi ir supervizijų grupės.
Jau devintus metus mokykloje įgyvendinama Olweus patyčių prevencinė programa (OPPP).
OPKUS – tai Olweus programos kokybės užtikrinimo sistema.
Mokykla pradėjo diegti OPPP 2009 metais.
OPKUS įgyvendinama nuo 2011 metų rugsėjo 1 dienos.
Progimnazija – sertifikuota Olweus mokykla nuo 2013 metų.
PATYČIŲ APIBRĖŽIMAS
-
Agresijos elementas - ketinimas įskaudinti tyčia, su tikslu.
-
Pasikartojantis reiškinys - dukart per mėnesį ar dažniau.
-
Jėgų disbalansas – stipresnioji ir silpnesnioji pusės.
PRIEŠ PATYČIAS NUKREIPTOS TAISYKLĖS
-
Mes nesityčiosime iš kitų.
-
Mes stengsimės padėti tiems, iš kurių tyčiojasi.
-
Mes stengsimės bendrauti su tais, kurie yra atstumti.
- Jei sužinosime, kad iš kažko tyčiojamasi, – pasakysime suaugusiems ir mokykloje, ir namuose.
PROGIMNAZIJOS NUOBAUDŲ KOPĖTĖLĖS
- Netinkamo elgesio stabdymas, žodinis įspėjimas. Pradinių klasių mokiniams gali būti skiriamas buvimas šalia suaugusiojo. Fiksavimas patyčių atvejų registracijos žurnalo kortelėje mokytojų kambaryje (kortelę užpildo sudrausminęs asmuo).
Klasės vadovas, radęs pirmą kortelę, pasikalba su auklėtiniu. (Pagal situaciją klasės vadovas nusprendžia, ar reikia pranešti tėvams/globėjams telefonu, el. laišku ar kitaip.)
Mokinys skriaudėjas rašo paaiškinimą pagal sukurtą formą, kurioje yra klausimai, įpareigojantys mokinį labai apgalvotai atsakyti, kodėl jo elgesys yra patyčios. - Korekcinis pokalbis, kuriame dalyvauja mokinys skriaudėjas, klasės vadovas, psichologas arba socialinis darbuotojas, arba progimnazijos administracijos atstovas.
Klasės vadovas, radęs antrą kortelę, kreipiasi į mokinio netinkamą elgesį užfiksavusį asmenį prašydamas užpildyti patyčių atvejų registracijos žurnalo protokolą ir inicijuoja korekcinį pokalbį.
Mokinio skambutis tėvams/globėjams (pats informuoja tėvus/globėjus), pokalbį baigia mokyklos darbuotojas. - Susitikimas su mokinio skriaudėjo tėvais/globėjais.
Dalyvauja mokinys, klasės vadovas, socialinis pedagogas (esant galimybėms ir administracijos atstovas). Socialinis pedagogas apie pokalbį raštu informuoja progimnazijos direktorių.
Klasės vadovas, radęs trečią kortelę, pildo patyčių atvejų registracijos žurnalo protokolą ir inicijuoja susitikimą su mokinio tėvais/globėjais.
Mokiniui primenama tolesnė nuobaudų kopėtėlių pakopa. - Mokinys skriaudėjas su tėvais/globėjais kviečiamas į Vaiko gerovės komisijos posėdį (kviečia socialinis pedagogas).
Klasės vadovas, radęs ketvirtą kortelę, kreipiasi į socialinį pedagogą.
VGK posėdžio protokole fiksuojamas svarstomas atvejis ir priimti sprendimai dėl mokinio elgesio korekcijos.
Priežiūros_grafikas_nuo 2018 02 01
OPKUS_planas_2017_2018
KOORDINACINIS KOMITETAS:
progimnazijos direktorius Virginijus Jokšas,
mokytoja Violeta Andrikienė – OPKUS koordinatorė,
direktoriaus pavaduotoja ugdymui, Vaiko gerovės komisijos pirmininkė Dzintra Atminienė – komiteto narė,
direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lineta Šlepavičienė – komiteto narė,
Regina Jonaitienė - socialinė pedagogė,
MSG vadovės - komiteto narės.
MSG VADOVĖS:
Stanislava Odinienė – anglų kalbos mokytoja metodininkė, 7a klasės vadovė,
Daiva Mažrimienė – technologijų mokytoja metodininkė, 5a klasės vadovė,
Rasa Veitienė – biologijos mokytoja metodininkė, 6c klasės vadovė,
Stanislava Sandarienė – tikybos mokytoja metodininkė, 6a klasės vadovė,
Danutė Vitkuvienė – lietuvių kalbos mokytoja metodininkė,
Elena Vaškienė – lietuvių kalbos mokytoja metodininkė,
Zina Razmuvienė – informacinių technologijų mokytoja metodininkė, 8a klasės vadovė,
Jūratė Ridikienė – lietuvių kalbos mokytoja metodininkė, 8b klasės vadovė,
Violeta Andrikienė – matematikos mokytoja metodininkė,
Loreta Šakalienė – psichologė,
Gitana Andriekienė – socialinė pedagogė,
Vaida Ruškienė – pradinių klasių mokytoja metodininkė, 3a klasės vadovė.
2016 – 2017 mokslo metai
Opkus planą galima peržiūrėti čia: OPKUS planas 2016-2017 2016-09-08
PROGIMNAZIJOS NUOBAUDŲ KOPĖTĖLĖS
TAIKOMOS NEVYKDANT 1 TAISYKLĖS PRIEŠ PATYČIAS
-
-
1. Sudrausminimas žodžiu (gali būti skiriamas ir buvimas šalia suaugusiojo) ir korekcinis pokalbis.
2. Situacijos aptarimas klasėje.
3. Pokalbis, kuriame dalyvauja mokinio skriaudėjo tėvai.
4. Mokinys skriaudėjas kviečiamas į Vaiko gerovės komisijos posėdį.
-
Priežiūra progimnazijoje vykdoma pagal parengtą ir Direktoriaus patvirtintą grafiką. Priežiūros grafikas nuo 2016 09 12
MSG (MOKYMOSI SUPERVIZIJŲ GRUPIŲ) VADOVĖS:
Virginija Tammi – pradinių klasių mokytoja metodininkė,
Audrona Žutautienė – dailės mokytoja ekspertė,
Daiva Skruibienė – fizikos mokytoja metodininkė,
Stanislava Odinienė – anglų kalbos mokytoja metodininkė,
Daiva Mažrimienė – technologijų mokytoja metodininkė,
Rasa Veitienė – biologijos mokytoja metodininkė,
Stanislava Sandarienė – tikybos mokytoja metodininkė,
Danutė Vitkuvienė – lietuvių kalbos mokytoja metodininkė.
KOORDINACINIS KOMITETAS:
progimnazijos direktorius Virginijus Jokšas,
mokytoja, 8b klasės vadovė Violeta Andrikienė – OPKUS koordinatorė,
direktoriaus pavaduotoja ugdymui, Vaiko gerovės komisijos pirmininkė Dzintra Atminienė – komiteto narė,
psichologė Loreta Šakalienė – komiteto narė,
socialinė pedagogė Gitana Andriekienė – komiteto narė,
mokytoja, MSG ir 8 klasės vadovė Danutė Vitkuvienė – komiteto narė,
mokytoja, MSG ir 5 klasės vadovė Stanislava Sandarienė – komiteto narė,
mokytoja, MSG ir 6 klasės vadovė Stanislava Odinienė – komiteto narė,
mokytoja, MSG ir 5 klasės vadovė Rasa Veitienė – komiteto narė,
mokytoja, MSG vadovė Daiva Mažrimienė – komiteto narė,
mokytoja, MSG vadovė Audrona Žutautienė – komiteto narė,
mokytoja, MSG vadovė Daiva Skruibienė – komiteto narė,
mokytoja, MSG ir pradinės klasės vadovė Virginija Tammi – komiteto narė.
2015-2016 mokslo metai
Lapkričio 16-19 dienomis mokykloje buvo vykdoma internetinė 3-8 klasių mokinių apklausa apie patyčias progimnazijoje.
Apklausos grafikas OLWEUS APKLAUSOS GRAFIKAS 2015
Parengtas ir 2015 m. rugsėjo mėn. Direktoriaus įsakymu patvirtintas Skuodo Bartuvos progimnazijos OPKUS planas 2015-2016 m.m.
Planą galite peržiūrėti čia: OPKUS_planas_2015-2016
Priežiūra progimnazijoje vykdoma pagal parengtą ir Direktoriaus patvirtintą grafiką.
Priežiūros grafikas Priežiūros-grafikas-2015_09-07
2014-2015 mokslo metai
Gegužės 19 dieną progimnazijoje bus atliekamas OPKUS auditas.
Kovo 30 dieną 10.30 val. vyks Koordinacinio komiteto susirinkimas (314 kabinete). Kviečiame aktyviai dalyvauti!
Vasario 10 dieną vyko atnaujinto Koordinacinio komiteto susirinkimas. Aptarti mokinių apklausos rezultatai, pokyčiai, priežiūros progimnazijoje ir OPKUS plano įgyvendinimo klausimai.
Lapkričio 18-21 dienomis mokykloje bus vykdoma internetinė 3-8 klasių mokinių apklausa apie patyčias mokykloje.
Apklausos grafikas OLWEUS APKLAUSOS GRAFIKAS 2014
Parengtas ir 2014 m. rugsėjo mėn. Direktoriaus įsakymu patvirtintas Skuodo Bartuvos progimnazijos OPKUS planas 2014-2015 m.m.
OPKUS-planas-2014-2015
Nuo rugsėjo 8 dienos priežiūra vykdoma pagal grafiką: Priežiūros grafikas 2014_1
Budintys mokytojai nešioja skiriamąjį ženklą:

KOORDINACINIS KOMITETAS:
mokyklos direktorius Virginijus Jokšas,
direktoriaus pavaduotoja ugdymui Žydronė Žukauskaitė – OPKUS instruktorė,
mokytoja, 6b klasės vadovė Violeta Andrikienė – OPKUS koordinatorė,
direktoriaus pavaduotoja ugdymui, Vaiko gerovės komisijos pirmininkė Dzintra Atminienė – komiteto narė,
psichologė Loreta Šakalienė – komiteto narė,
socialinė pedagogė Gitana Andriekienė – komiteto narė,
mokytoja, MSG ir 6a klasės vadovė Danutė Vitkuvienė – komiteto narė,
mokytoja, MSG ir 8 klasės vadovė Stanislava Sandarienė – komiteto narė,
mokytoja, MSG ir 8 klasės vadovė Stanislava Odinienė – komiteto narė,
mokytoja, MSG ir 8 klasės vadovė Rasa Veitienė – komiteto narė,
mokytoja, MSG ir 7c klasės vadovė Daiva Mažrimienė – komiteto narė,
mokytoja, MSG vadovė Audrona Žutautienė – komiteto narė,
mokytoja, MSG ir 7a klasės vadovė Daiva Skruibienė – komiteto narė,
mokytoja, MSG ir klasės vadovė Virginija Tammi – komiteto narė.
2013-2014 mokslo metai
2014 m. sausio 3 dieną vyko MSG užsiėmimai. Pristatyti mokinių apklausos rezultatai.
Lapkričio 18-22 dienomis mokykloje buvo vykdoma internetinė mokinių apklausa apie patyčias Progimnazijoje.
OPKUS APKLAUSOS GRAFIKAS 2013
Parengtas ir 2013 m. rugsėjo mėn. Direktoriaus įsakymu patvirtintas Skuodo Bartuvos progimnazijos OPKUS planas 2013-2014 m.m.
PLANAS_OPKUS_2013-2014
2012-2013 mokslo metai
2013 m. kovo – balandžio mėnesiais organizuojami klasių koncentrų renginiai, kuriuose dalyvauja mokiniai kartu su savo tėveliais.
2013 metų kovo 18-22 dienomis vyko veiksmo savaitės „BE PATYČIŲ“ renginiai progimnazijoje
Kovo 18 d. 4 pamoka – paskaita 8 klasių mokiniams „Misija – Sibiras“. Projektas ,,Kuriame respubliką“ (mokytoja Stansilava Sandarienė, mokytoja Raminta Butkienė).
Kovo 18 d. 2 pamoka – Projektas AKIM, užsiėmimą 8 klasių mokiniams veda architektė Mantė Černiūtė-Amšiejienė.
Kovo 19 d. -Draugystės diena mokykloje.
Po 2 pamokos linkėjimų draugams rašymas (socialinė pedagogė Edita Pocienė, psichologė Loreta Šakalienė).
Kovo 20 d. -Pradinių klasių mokinių, jų tėvų pavasario mugė.
Kovo 20 d. – Sporto diena mokykloje (mokytojai: Vaclovas Šilgalis, Vytautas Žutautas, Edita Kalnikaitė).
Kovo 21 d. – Teatro šventė Skuodo kultūros centre (mokytoja Vaida Litvinienė)
Kovo 22 d. 13.00 val. mokytojų popietė su kunigu Sauliumi Stumbra „Velykų belaukiant“.
Kovo 22 d. 17.00 val. 8 klasių mokinių ir jų Tėvelių popietė „Šv. Velykų belaukiant…“
Draugiškiausio klasės mokinio ir draugiškiausio mokytojo rinkimai iki kovo 20 dienos.
2012 m. lapkričio 19-21 dienomis pagal iš anksto parengtą grafiką vyko internetinė mokinių apklausa apie patyčias mokykloje. Apklausos rezultatai išanalizuoti klasių valandėlėse sausio-vasario mėn., MSG užsiėmimuose 2013 m. sausio 3 d., visuotiniame tėvų susirinkime 2013 m. vasario 21 d.
Nugalėtojas iš 1-4 klasių - 4a klasė, surinkusi 63 balsus!Nugalėtojas iš 5-8 klasių - 8b klasė, surinkusi 20 balsų!
2012 m. rugsėjo 26 dieną mokykloje vyko visuotinis ir klasių tėvų susirinkimai, kuriuose vieni iš svarbiausių analizuojamų klausimų buvo OPKUS diegimas mokykloje bei patyčių prevencija.
2011-2012 mokslo metai
2011 m. lapkričio 17-18, 21-24 dienomis buvo vykdoma 3-10 klasių mokinių internetinė apklausa apie patyčias mokykloje.
Su apklausos rezultatais supažindinti mokyklos mokytojai, kiti darbuotojai, mokiniai.
Klasėse ar klasių koncentruose organizuoti mokinių tėvelių susirinkimai.
KOORDINACINIO KOMITETO SUSIRINKIMAS
2011 m. spalio 11 dieną įvyko Koordinacinio komiteto susirinkimas. Jame OPKUS instruktorė- direktoriaus pavaduotoja ugdymui Žydronė Žukauskaitė supažindino komitetą su parengtu OPKUS planu 2011-2012 m.m.. Susirinkime išanalizuotos OPKUS procedūros, redaguotos Nuobaudų kopėtėlės, pateikti siūlymai dėl MSG užsiėmimų organizavimo. OPKUS koordinatorė-direktoriaus pavaduotoja ugdymui Violeta Andrikienė pristatė parengtą OPKUS segtuvą, kuriame sudėtos OPKUS veiklos, nukrypimų formos.